Türk Kızılay’ı İstanbul Şube Başkanlığı ile T.C Başbakanlığı himayelerinde hayata geçirilen 81 İl 81 Anaokulu Projesi kapsamında İskenderun’da inşa edilen Şehit J. Asb. Kd. Çvş. Metin Kıldış Kızılay Anaokulu açılışına Başbakan Yıldırım canlı yayınla bağlandı.

 

Hataylı Şehit J. Asb. Kd. Çvş. Metin Kıldış’ın adı verilen  İskenderun’da inşa edilen Şehit J. Asb. Kd. Çvş. Metin Kıldış Kızılay Anaokulu açılışına Başbakan Binali Yıldırım Erzincan Anaokulundan canlı (görüntülü) bağlantı ile katıldı.

 

Başbakan Binali Yıldırım sırasıyla Erzurum, Kars, Batman, Siirt, Ordu/Fatsa, Elazığ, Muş, İskenderun, Samsun, Suşehri, Antalya, Çanakkale ile canlı olarak bağlanarak 11 Kızılay Anaokulunun açılışını gerçekleştirdi.

 

İskenderun’da inşa edilen Kızılay Anaokulunun açılışında Hatay Valisi Erdal Ata, Şehidin anne ve babası, hayırsever işadamı Recep Atakaş, Kaymakam Recep Soytürk, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Kızılay Şube Başkanı Ümit Günay daire müdürleri, öğrenciler öğretmenler hazır bulundu. Şehit J. Asb. Kd. Çvş. Metin Kıldış’ın anne ve babasına çiçek taktim edildi.

 

Törende konuşan Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığınca 81 İl 81 Anaokulu Projesine İskenderun’u da dahil ettiklerini belirterek “Bu proje Başbakan Binali Yıldırım’ın değerli eşlerinin himayelerinde devam etmektedir. Amacımız 81 ilde, 81 Kızılay Anaokulu yapmaktır. Birçok defa hayırlı işlere imza atan sayın bağışçımız hayırsever işadamımız Recep Atakaş huzurlarınızda saygılarımı, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Günay, Hatay Valisi Erdal Ata, Kaymakam Recep Soytürk, ilçe belediye başkanı Seyfi Dingil ile diğer kamu kurum ve kuruluşlara, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ile mahalle muhtarlarına dek katkılarından dolayı tüm ilçe yöneticilerine teşekkür etti.

 

Bir öğrenci Kızılay ile ilgili şiir okudu, anaokulu öğrencileri onuncu yıl marşıyla gösteri yaptığı açılış töreninde Başbakan Binali Yıldırım 8. İl olarak Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlandı.

 

Canlı bağlantıda Hatay Valisi Ata, Kızılay Anaokuluna Diyarbakır’da şehit olan Şehit J. Asb. Kd. Çvş. Metin Kıldış’ın adının verildiği vurgulayarak “Ondan dolayı da mutluyuz. Ben özellikle hayırsever işadamımız Recep Atakaş’a teşekkür ediyorum. Ben bu okulun ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Başbakan Yıldırım’ın görüntülü canlı bağlantı ile katıldığı İskenderun Şehit J. Asb. Kd. Çvş. Metin Kıldış Kızılay Anaokulu açılışını Vali, şehidin anne ve babası ile protokol birlikte gerçekleştirdi.