Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde Bursa Ertuğrulgazi Mehter Takımı eşliğinde binlerce kişi yürüyerek Afrin’deki kahraman Mehmetçiğe destek, yapılan konuşmalar ile de dünyaya mesaj verildi.

 

Sınırın sıfır noktasında Afrin zeytin dalı harekatının sevkiyat merkezlerinden biri olan Kırıkhan’da kahraman Mehmetçiğe destek amaçlı bir yürüyüş düzenlendi. Toplanma yerinde binlerce Hataylıya Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gönderilen Türk bayrağı dağıtıldı. Ellerinde Türk Bayraklarıyla, binlerce Vatandaşlar Türk bayraklarının yanı sıra zeytin dalı taşımayı ihmal etmedi. Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un da katıldığı uzun korteji apartmanlardan izleyen vatandaşlar da yürüyen gruba balkonlarından alkışlarla destek verdi.

 

Kırıkhan Belediye Başkan Ayhan Yavuz, Şehit aileleri ile vatandaşların cephede savaşan Türk ordusuna destek vermek için burada yer aldığını ifade ederek “7'den 70'e dualarla toplandık. Biz hepimiz askeriz. Bizim için Afrin, 2 günlük bir süreç ama sivillere zarar vermemek için, dünyaya ders verecek nitelikte bir operasyon düzenliyoruz. Sivillere zarar vermemek adına kendi askerimiz göğsünü siper ederek gidiyorlar. Tüm dualarımız onlarla beraber. Türkiye'nin dört bir yanından gelen insanlarımız var. Tüm Türkiye'nin gönlü rahat olsun. Askerimiz sıfır noktada elinden gelenin ötesini yapıyor" dedi.

 

Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu da yaptığı duygulu konuşmasında dünyaya da mesajlar vererek “Biz yaklaşık 40 senedir malum terör örgütünün sıkıntılarıyla karşı karşıyayız. Karşımızdaki terör örgütü ve onun destekçileri, öyle bir plan uyguluyorlar ki, sivillere, insanlara zarar vermemek adına Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli mensupları tabiri caiz ise iğne ile toprağı kazır gibi terör örgütünün mensuplarını tek tek Allah’ın izniyle etkisiz hale getiriyorlar. Geçmişte üstü örtülü olarak onu destekleyen ağababaları bugün bir farkla onların direkt yanında yer alıyor. Onlara silah, silah ve psikolojik desteği veriyor. Fakat fark edemedikleri hadise şu; bu millet beş bin yıldır dünya coğrafyasında, Allah’a lafla değil kan vererek ibadet ediyor, bilmedikleri hadise bu...” diye konuştu.

 

BİZİM MEDENİYETİMİZİN MERKEZİNDE İNSAN VAR      

Kızıl Elma’nın; hakkın lafsını dünyaya hakim kılmak olduğunu vurgulayan Hersanlıoğlu “Nizam-ı alemdir bunun adı. Bunun merkezinde insan vardır. Bizim medeniyetimizin merkezinde insan var, madde yok! Biz maddeye tapmıyoruz. Hakka, Allah’a tapıyoruz. Zafer de Allah’a tapanlarındır. Bize bu coğrafyada oyun kuranların, tekrar bizim gücümüzü sınayanların, tekrar hesaplarını yeniden yapmaları lazım, eğer hesaplarını yeniden yapmazlarsa, gerçekten uyuyan dev uyandı. Biz hakkımızı hukukumuzu koruyacağız. Afrin’de Kırıkanlıların, Hassa’nın İslahiye’nin akrabaları var, o insanlar da şerefli Türk ordusunu, Türkiye Cumhuriyeti Devletini bekliyor” şeklinde konuştu.